Konto osobiste

🏆 Ranking kont osobistych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa konta Bank Prowadzenie  Karta  Bankomaty  Przelew Płatności mobilne 
🥇Konto z Lwem Direct ING Bank Śląski 0 zł 0 zł / 7 zł 0 zł / 5 zł  0 zł  Blik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay 
🥈 Konto Jakie Chcę Santander Bank Polska 0 zł  0 zł / 5 zł lub 3 zł  0 zł / 5 zł  0 zł  Blik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay  
🥉 Konto 360°  
  
Bank Millennium 0 zł / 8 zł  0 zł / 7 zł  0 zł / 5 zł  0 zł Blik, HCE, Apple Pay,  Garmin Pay  
4. eKonto osobiste mBank 0 zł  0 zł / 7 zł  0 zł / 2,5 zł  0 zł  Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay  
5. Konto Otwarte na Ciebie  
  
BNP Paribas 0 zł  0 zł / 3 zł lub 6 zł lub 10 zł 0 zł / 5 zł  0 zł  Blik, Apple Pay, Google Pay 

Jak znaleźć konto osobiste i być z niego zadowolonym…

W dzisiejszych czasach coraz trudniejsze – a w wielu sytuacjach wręcz niemożliwe – jest obywanie się bez konta osobistego. ROR (czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy) potrzebny jest do wykonywania przelewów, płatności zagranicznych czy otrzymywania pensji, stypendium i świadczeń społecznych. Wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania na co dzień bez dostępu do bankowości.

Dobierz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) do swoich potrzeb

Obecnie trudno znaleźć konto, w ramach którego musiałbyś płacić za przelewy internetowe lub wykonywane przez aplikację mobilną. Ba, bankowość internetowa i mobilna też są bezwarunkowo darmowe.

Niektóre banki oferują i bezpłatne prowadzenie konta, i korzystanie z karty debetowej i to bez żadnych dodatkowych wymogów i haczyków. Inne gwarantują Ci konto, kartę i wszystkie bankomaty za 0 zł, pod warunkiem, że 3 razy w miesiącu zapłacisz bezgotówkowo debetówką lub zapewnisz wpływ określonej kwoty. Niektóre instytucje zaproponują Ci bardzo korzystne warunki transakcji zagranicznych, po bardzo niskich kursach. Jeszcze inne udostępnią pakiet produktów dla całej rodziny: niezłe konto oszczędnościowe, bonusową lokatę, rachunek dla dziecka, limit w koncie, pakiet assistance na nieprzewidziane wypadki i ubezpieczenie samochodu. Konkurencja jest duża, walka o klienta – zacięta, a konsumenci mogą tylko zacierać ręce.

Najlepsze konta osobiste nie tylko dla zamożnych

Czy opłaca się pozostać „wiernym” swojemu bankowi, nawet gdy konto nie spełnia naszych oczekiwań? Sporo osób uważa, że bank w jakiś sposób nagradza lojalnych klientów, np. udzielając kredytu na preferencyjnych warunkach w nagłej sytuacji, i z tego względu warto mieć w nim choćby i słabe konto. Niestety, dla banku nie ma to większego znaczenia; owszem, znając Twoją historię kredytową i sytuację finansową, może szybciej wydać pozytywną decyzję kredytową, ale zwykle na tym koniec – jeśli nie dysponujesz grubymi milionami, to z pewnością nie możesz liczyć na lepsze warunki korzystania z bankowości niż nowy klient.

Mało tego: ten, kto zmienia konto osobiste, często może liczyć na odświeżoną i atrakcyjniejszą ofertę, w dodatku nierzadko powiązaną z jakąś promocją, dedykowaną wyłącznie nowym klientom. W takich akcjach do zgarnięcia są premie rzędu nawet kilkuset złotych. A co Ty musiałbyś zrobić, aby Twój bank ot tak przyznał Ci darmową premię tylko dlatego, że korzystasz ze swojego konta?…

Naszym zdaniem w relacjach z bankiem nie warto kierować się sentymentami. Jeśli ktoś ma dla Ciebie lepszą propozycję, to warto po nią sięgnąć. Masz prawo wymagać: najlepsze konta osobiste to nie żadne „dobro luksusowe” dla wybranych, ale tanie w obsłudze i nowoczesne rachunki.

Ranking kont osobistych ułatwi podjęcie decyzji

Wiadomo, że banki zachwalają swoje produkty jako fantastyczne oferty, z którymi inne nie śmiałyby nawet konkurować, ale rzeczywistość aż tak kolorowa nie jest. Odrzucenie niefunkcjonalnych i zwyczajnie drogich kont nie przedstawia większych trudności, gdyż wyróżniają się one negatywnie na tle innych, jak jednak z zalewu niezłych i dobrych ofert wyłuskać tę propozycję, która będzie najbardziej Ci pasować?

W tym właśnie pomoże ranking kont osobistych. Dzięki zestawieniu dowiesz się nie tylko tego, za które konto nie trzeba płacić, ile kosztuje korzystanie z karty, jakie są prowizje za wypłaty z bankomatów i transakcje zagraniczne, ale też łatwo porównasz poszczególne parametry między sobą i w konsekwencji – podejmiesz dobra decyzję.

Fakt, zmiana rachunku, z którego korzystasz codziennie, może być początkowo dość uciążliwa, szczególnie gdy trzeba od nowa ustanawiać zlecenia stałe i logować się do nowej bankowości elektronicznej. Natomiast samo zakładanie konta przebiega dzisiaj szybko i sprawnie i nie wymaga nawet wychodzenia z domu (jedynie dostępu do Internetu). Dobrze dobrany ROR, przy wyborze którego uwzględniłeś swoje potrzeby, nawyki i możliwości nie tylko nie będzie stanowił obciążenia finansowego, ale i naprawdę ułatwi życie.

Najnowsze artykuły