Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Najkorzystniejsze lokaty w październiku 2016 r.


Najkorzystniejsze lokaty w październiku 2016 r.
Spis treści

W minionym miesiącu banki kolejny raz obniżały oprocentowanie depozytów, jednak wciąż można znaleźć dość dobre oferty oszczędnościowe.

W tym artykule przedstawimy najlepsze, naszym zdaniem, propozycje lokat terminowych w podziale na 4 główne kategorie: krótkoterminowe, kwartalne plus, średnio- oraz długoterminowe. Na potrzeby niniejszego zestawienia depozyty podzieliliśmy na dwie podgrupy: promocyjne, czyli skierowane do nowych klientów, z których skorzystać można jeden raz (często wymagające założenia konta osobistego), oraz lokaty standardowe i na nowe środki.

Lokaty krótkoterminowe

Wśród lokat krótkoterminowych dominują oferty promocyjne – dla nowych klientów banków. Jeśli jesteś gotowy założyć np. konto osobiste, zwróć uwagę na poniższe depozyty:

Depozyty promocyjne

 1. Lokata Happy w Idea Banku – dwumiesięczna lokata z oprocentowaniem 4% w Idea Banku to jedna z najlepszych krótkoterminowych okazji do oszczędzania. Na depozycie możesz ulokować od 500 do 10 000 zł. Możesz skorzystać z oferty, jeśli jesteś nowym klientem tej instytucji. Wniosek o lokatę możesz złożyć na stronie Idea Banku.
 2. Lokata Standardowa w Alior Banku – depozyt na dwa miesiące z oprocentowaniem 4% to oferta dla nowych klientów Alior Banku, którzy założą Konto Rozsądne, Konto Wyższej Jakości lub Konto Internetowe. Na lokatę można wpłacić od 1 do 10 tys. zł, a depozyt założymy w ciągu 30 dni od daty otwarcia konta osobistego. O ofercie kont osobistych Alior Banku przeczytasz na tej stronie;
 3. Lokata LOG-ujesz LOK-ujesz w eurobanku – depozyt na miesiąc w eurobanku z oprocentowaniem 3,5% to korzystna oferta dla tych osób, które poszukują krótkoterminowej lokaty w aplikacji mobilnej. Maksymalnie można ulokować 10 tys. zł.

Depozyty standardowe i na nowe środki

 1. Lokata Miracle w Lion's Banku – odnawialna lokata zakładana na 2 miesiące z oprocentowaniem 1,85% w skali roku dla kwot od 100 tys. zł. Wniosek o lokatę możesz złożyć na stronie Lion's Banku.
 2. Lokata Stabilna w Idea Banku – 2-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 1,65% w skali roku. Na lokatę możesz wpłacić od 500 do 1 mln. zł.
 3. Lokata Internetowa w Plus Banku – miesięczny depozyt z oprocentowaniem 1,4% w skali roku. Na lokatę możesz wpłacić min. 1000 zł (kwota maksymalna nie została określona).

Lokaty kwartalne

Lokaty kwartalne plus, czyli depozyty na okres od 3 do 5 miesięcy, są obecnie jednymi z lepiej oprocentowanych lokat na rynku. Zysk jest tu wyższy ze względu na dłuższy czas lokowania środków, dodatkowo w tej grupie bardzo liczne są lokaty promocyjne. Oprócz wspominanej w naszych zestawieniach Lokaty Happy w Idea Banku (3,5% na 3 miesiące) możesz skorzystać także z innych ofert dla nowych klientów:

Depozyty promocyjne

 1. Lokata na Start w Plus Banku – 3-miesięczny depozyt dla nowych klientów z progresywnym oprocentowaniem od 3 do 5%. Średnia stawka oprocentowania wynosi 4%. Maksymalnie możesz ulokować do 10 tys. zł.
 2. Lokata 3,5% na wejście w mBanku – oferta mBanku dla nowych klientów to kwartalna lokata z oprocentowaniem 3,5%. Kwota lokaty to od 500 do 10 tys. zł, dodatkowo bank otwiera klientowi konto osobiste. Lokatę 3,5% wraz z rachunkiem eKONTO możesz założyć na stronie mBanku.
 3. Lokata Bezkarna w BGŻ Optima – 3-miesięczna lokata dla nowych klientów z oprocentowaniem 3,2% zakładana jest razem z Kontem Oszczędnościowym BGŻ Optima. Na depozyt możesz wpłacić do 20 tys. zł. Zamiast Lokaty Bezkarnej możesz wybrać Lokatę Bezkompromisową z oprocentowaniem 3,0% dla kwot do 100 tys. zł. To niewątpliwie jedne z lepszych lokat na rynku, a sam rachunek oszczędnościowy dodatkowo pozwala pomnażać bieżące oszczędności. Lokatę Bezkarną możesz założyć na stronie BGŻOptima.

Depozyty standardowe i na nowe środki

 1. Lokata Nowe Środki w eurobanku – kwartalny depozyt z oprocentowaniem 2,25% to propozycja na nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo lokat klienta na dzień 25 lipca 2016 r. Maksymalnie możesz na tę lokatę wpłacić 50 000 zł.
 2. e-Lokata na nowe środki w Getin Banku – 4-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2,2% to oferta na nowe środki klienta w banku, stanowiące nadwyżkę nad saldem depozytów z dnia 30 lipca 2016 r. Podobną lokatę możesz założyć także w placówkach Getin Banku. Możesz ulokować od 500 do 200 000 zł. Wniosek o lokatę możesz złożyć na stronie Getin Banku.
 3. Lokata Prestige w Lion's Banku – depozyt na 4 miesiące z maksymalnym oprocentowaniem 2,15% dla kwot powyżej 2 mln zł.

Lokaty średnioterminowe

Średnie oprocentowanie najlepszych lokat w tej kategorii to ok. 2% i choć można znaleźć depozyty z oprocentowaniem powyżej tej stawki, to często wymagają one większej aktywności ze strony klienta (np. założenia konta osobistego czy transakcji kartą debetową).

Depozyty promocyjne

 1. EKOlokata Wysoko Procentująca w BOŚ Banku – depozyt na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,4% to propozycja dla posiadaczy konta osobistego w BOŚ Banku, którzy aktywnie korzystają z karty debetowej. Lokatę możesz otworzyć już od wpłaty w wysokości 1000 zł.
 2. Lokata Październikowa w Idea Banku – promocyjny depozyt na 7 miesięcy z oprocentowaniem 2,15%. Możesz tu ulokować nawet 1 mln zł.
 3. Lokata Powitalna 2% w Credit Agricole - półroczna lokata z oprocentowaniem 2% dla klientów, którzy otworzą ją w ciągu pół roku od założenia rachunku osobistego w Credit Agricole. Bank określił maksymalną wpłatę na poziomie 25 000 zł.

Depozyty standardowe i na nowe środki

 1. Lokata na nowe środki w Idea Banku – lokata na 6 lub 9 miesięcy z oprocentowaniem 2,2% to oferta na nowe środki stanowiące nadwyżkę nad saldo depozytów klienta na 20 września 2016 r. Możesz ulokować od 500 do 1 000 000 zł.
 2. Lokata Miracle w Lion's Banku – półroczna odnawialna lokata z oprocentowaniem 2% w skali roku (lokata dla kwot od 100 tys. zł).
 3. e-Lokata Tradycyjna w Getin Banku – depozyt na 6 miesięcy z oprocentowaniem 1,95%. Minimalnie możesz ulokować 500 zł.

Lokaty długoterminowe

W grupie lokat 12-36M wyższe oprocentowanie dotyczy głównie lokat trzyletnich i dwuletnich i często wymaga spełnienia określonych warunków (zwykle wniesienie wysokiego wkładu). Depozyty standardowe są oprocentowane ok. 2-2,75%, dlatego warto rozważyć także ich wybór.

Depozyty promocyjne

 1. EKOlokata 5 na 5 w BOŚ Banku – ten 5-letni depozyt charakteryzuje progresywne oprocentowanie rosnące co rok od 1,5% do 5%. Średnie oprocentowanie wynosi 2,84%. Minimalna wpłata wynosi 1000 zł.
 2. Depozyt Plus w Toyota Banku – trzyletnia lokata z oprocentowaniem 2,75% to propozycja dla posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku. Bank ustalił minimalną wpłatę na poziomie 13 000 zł.
 3. E-Lokata Rentierska w Noble Banku – depozyt na 36 miesięcy z oprocentowaniem 2,6% w skali roku to oferta dla posiadaczy większej gotówki (150 000 – 20 000 000 zł).

Depozyty standardowe i na nowe środki

 1. Lokata Stabilna w Idea Banku – 24-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2,75%. Zakres wpłat to od 500 do 1 000 000 zł.
 2. Lokata Standardowa w Credit Agricole - depozyt na 36 miesięcy z oprocentowaniem 2,7% w skali roku to oferta na na nowe środki stanowiące nadwyżkę nad saldo depozytów klienta na dzień 31 sierpnia 2016 r. Na lokatę możesz wpłacić od 1000 zł.
 3. Lokata Direct+ Internet w Santander Consumer Banku – depozyt na 36 miesięcy z oprocentowaniem 2,5% to oferta dla tych, którzy mają do dyspozycji min. 5000 zł. Wniosek o lokatę możesz złożyć na stronie Santander Banku.

Sytuacja na rynku lokat

We wrześniu kolejny raz zaobserwowaliśmy liczne cięcia oprocentowania lokat, np. w Getin Banku, Noble Banku, neoBanku czy Santanderze. Ten niekorzystny trend nie ominął również Idea Banku (np. Lokaty Cloud), choć w tym akurat banku systematycznie pojawiają się nowe depozyty, jak np. Lokata Bezkonkurencyjna czy Wrześniowa.

Nieco lepsze warunki oferuje obecnie Credit Agricole, o ile założymy depozyt przez aplikację mobilną. We wrześniu można było również skorzystać z Lokaty Gwarantowany Zysk w Expanderze, jednak oferta skierowana była tylko do 300 nowych klientów tej instytucji i została już zakończona.

W październiku nie odnotowaliśmy jak dotąd większych zmian na rynku depozytów.

Komentarz Redakcji

Rynek lokat terminowych wciąż zmaga się z cięciami oprocentowania lokat. Na ostatnim posiedzeniu, zgodnie z oczekiwaniami, Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe na niezmienionym poziomie, dlatego w najbliższym czasie warto raczej nastawić się na kolejne niezbyt pozytywne zmiany w ofertach depozytowych banków.

Obecnie na rynku dominują lokaty promocyjne, które wymagają spełnienia dodatkowych warunków np. posiadania konta osobistego czy aktywności na rachunku – oprocentowanie tych depozytów sięga nawet 4% w skali roku. Jeśli zaczynasz oszczędzać i poszukujesz atrakcyjnej lokaty, możesz skorzystać z tych ofert, w przeciwnym razie sprawdź także propozycje depozytów standardowych.

W naszym rankingu znajdziesz najlepsze lokaty, dlatego wybierz ofertę dla siebie już dziś, aby nie stracić okazji do wyższego zysku.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy