Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Najkorzystniejsze lokaty w czerwcu 2015 r.


Najkorzystniejsze lokaty w czerwcu 2015 r.
Spis treści

W tym artykule przedstawimy najlepsze, naszym zdaniem, propozycje lokat terminowych. Wybraliśmy oferty dość zróżnicowane, dopasowane do potrzeb osób o różnorodnych potrzebach, oczekiwaniach i celach oszczędzania.

Lokaty krótkoterminowe

Wśród lokat tej kategorii banki oferują przede wszystkim lokaty dla nowych klientów, stąd znaczna ilość promocyjnych depozytów. Warto zwrócić na nie uwagę, jeśli dopiero zaczynasz oszczędzać.

 1. dbLokata w Deutsche Banku – dwumiesięczna lokata z oprocentowaniem 5% w Deutsche Banku to jedna z najlepszych krótkoterminowych okazji do oszczędzania i jedyny depozyt z oprocentowaniem 5% na rynku. Jedynym warunkiem jest tu posiadanie Konta dbNET.
 2. Lokata Standardowa w Alior Banku – depozyt na dwa miesiące z oprocentowaniem 4% to oferta dla nowych klientów Alior Banku, którzy założą Konto Rozsądne lub Konto Wyższej Jakości. Na lokatę można wpłacić od 1 do 10 tys. zł, a depozyt założymy w ciągu 30 dni od daty otwarcia konta osobistego.
 3. SMART Lokata na Powitanie w BIZ Banku – depozyt na 2 miesiące w BIZ Banku z oprocentowaniem 3,85% to korzystna oferta dla tych osób, które poszukują krótkoterminowej lokaty bez dodatkowych produktów (np. konta osobistego).
 4. Lokata Mobilna w Getin Online – 2-miesięczna lokata z oprocentowaniem 3,5% i niską kwotą minimalną (500 zł) to korzystna krótkoterminowa okazja oszczędnościowa dla użytkowników aplikacji mobilnej Getin Banku.

Osoby z większym kapitałem mogą również rozważyć ofertę Lion's Banku (Lokata Welcome na 2,6%), czy Noble Banku (Lokata na Otwarcie 3,5% z wymogiem otwarcia ROR-u).

Lokaty kwartalne

Lokaty kwartalne pozwalają na wyższy zysk dzięki dłuższemu okresowi oszczędzania. Ta grupa lokat także obejmuje lokaty promocyjne, dla nowych klientów, jednak nie brakuje tu standardowych depozytów lub tzw. lokat na nowe środki, jednak ich oprocentowanie oscyluje w okolicach 2,5 - 2,9%.

 1. Lokata Happy w Idea Banku – 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 4% dla nowych klientów nie wymaga posiadania konta osobistego i pod tym względem jest jedną z lepszych ofert na rynku. Jedynym mankamentem oferty jest niska kwota maksymalna – 10 tys. zł. Z oferty możesz skorzystać po przejściu na stronę Idea Banku.
 2. Lokata Procentująca w Eurobanku – kwartalna lokata z oprocentowaniem 4% to obecnie jedna z lepszych ofert na rynku. Podana stawka dotyczy kwot do 10 tys. zł, a do założenia depozytu wymagane jest konto osobiste w banku. Jeśli będziemy aktywnie korzystać z rachunku, lokata odnowi się nawet z oprocentowaniem 5% w kolejnym okresie umownym.
 3. Lokata Bezkarna w BGŻ Optima – kwartalna lokata dla nowych klientów z oprocentowaniem 3,2% dla środków do 100 000 zł zakładana jest razem z Kontem Oszczędnościowym BGŻ Optima. Ten zestaw to obecnie naprawdę korzystna okazja do pomnażania oszczędności (rachunek oszczędnościowy jest całkowicie bezpłatny). 
 4. Lokata Welcome w Lion's Banku - lokata zakładana na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,5% dla kwot min. 100 tys. zł to propozycja, z której możemy skorzystać w oddziale banku. Wersja online depozytu posiada oprocentowanie o 0,25 p.p. niższe.

Lokaty średnioterminowe

Oprocentowanie najlepszych ofert w tej kategorii to ok. 2,8 - 3,0% i często wymaga większego kapitału i aktywności klienta. Standardowe lokaty są tu mniej atrakcyjne (oprocentowanie ok. 2% - 2,5%).

 1. Super Duet w Toyota Banku – ta oferta to połączenie Lokaty Plan Depozytowy na 80 dni (oprocentowanie 3,25%) i Lokaty Depozyt Plus na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,6%. Promocja organizowana jest przez Agorę S.A. oraz Toyota Bank, a można w niej otrzymać aż 140 zł premii
 2. Lokata NR 1 w Idea Banku – lokata na 6 i 8 miesięcy z oprocentowaniem 2,85% to solidna propozycja dla osób, które poszukują depozytu na standardowych warunkach bez konta osobistego.
 3. Lokata Extra w Meritum Banku – 7-miesięczny depozyt w Meritum Banku z oprocentowaniem 2,85% to oferta na nowe środki, stanowiące nadwyżkę nad saldem depozytów klienta na dzień 10 maja 2015 r. Rachunek osobisty nie jest wymagany do założenia lokaty.
 4. BIZ Lokata Pro w BIZ Banku – półroczna lokata z oprocentowaniem 2,8% to oferta dla posiadaczy konta osobistego lub oszczędnościowego w BIZ Banku. Na depozycie ulokujesz min. 1000 zł, możesz także założyć SMART Lokatę bez zakładania rachunku, jednak z niższym oprocentowaniem – 2,7%.

Lokaty długoterminowe

W grupie lokat 12 - 36M wysokie oprocentowanie dotyczy głównie lokat trzyletnich i dwuletnich i wymaga spełnienia określonych warunków (zwykle wniesienie wysokiego wkładu). Depozyty standardowe są oprocentowane ok. 2,3 - 2,8%.

 1. Lokata Rentierska Gold XI w Noble Banku – ta trzyletnia lokata z oprocentowaniem 3,25% to najlepsza długoterminowa propozycja oszczędnościowa dla osób z wysokim kapitałem (500 tys. zł – 20 mln zł).
 2. Lokata Direct+ Internet w Santander Consumer Banku – depozyt na 36 miesięcy z oprocentowaniem 3% to oferta dla tych, którzy mają do dyspozycji min. 5000 zł. Lokata nie wymaga dodatkowych produktów.
 3. Lokata Stabilna w Idea Banku – 24-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 2,8% to warta uwagi oferta, która nie wymaga spełnienia dodatkowych warunków.
 4. Lokata na Szczycie w Getin Online – lokata zakładana na rok, cechuje się progresywnym oprocentowaniem od 1,65% w pierwszym do 4,25% w ostatnim miesiącu. Średnie oprocentowanie lokaty wynosi 2,65% w skali roku. Depozyt możesz zerwać z zachowaniem części odsetek.

Sytuacja na rynku lokat

W maju na rynku lokat utrzymywała się tendencja spadkowa, choć pojawiło się kilka interesujących ofert.

Maj, podobnie jak poprzednie miesiące, upłynął pod znakiem obniżek oprocentowania depozytów. Sporo zmian odnotowaliśmy w Lion's Banku – w ofercie pojawiła się Lokata Miracle z oprocentowaniem od 1,9% do 2,7%, natomiast oprocentowanie Lokaty Bon Appetit ścięto do 1,8% - 2%. Obniżki nie ominęły też kwartalnej Lokaty Prestige (oprocentowanie do 2,7%), jednak w ciągu miesiąca do oferty wprowadzono Lokatę Desire na nowe środki z oprocentowaniem 2,85% (3 i 4 miesiące) lub 2,9% (6 i 9 miesięcy). Pozytywne zmiany zaobserwowaliśmy też w Idea Banku – tu pojawiła się Lokata Power na nowe środki z oprocentowaniem analogicznym jak w przypadku Lokaty Desire w Lion's Banku. W ofercie znalazła się także Lokata Bezkonkurencyjna z oprocentowaniem 3,15% na 4 miesiące czy Lokata NR 1 ze stawką 2,75% - 2,85%.

Cięcia nie ominęły również BIZ Banku – tu spadło oprocentowanie zarówno BIZ Lokat Pro jak i SMART Lokat i obecnie wynosi odpowiednio od 2,1% do 2,8% w zależności od okresu umownego (dla SMART Lokat oprocentowanie jest niższe o 0,1 p.p.). Zmiany nastąpiły również w Meritum Banku – obok kolejnych obniżek Lokat Internetowych (obecnie od 1,4% do 2,2%) pojawiły się tu Lokaty Extra na nowe środki z oprocentowaniem 2,75% na 4 miesiące oraz 2,85% na 7 miesięcy. Obniżki zaobserwowaliśmy także w BOŚ Banku – Ekolokata Premium została wycofana, a pojawiła się roczna Ekolokata z bonusem i oprocentowaniem od 2,5 do 3% w zależności od salda na koncie osobistym w BOŚ Banku oraz półroczna Ekolokata Specjalna z oprocentowaniem 2,6% (na nowe środki).

Niemiłą niespodzianką maja było wycofanie z oferty Lokaty Dobrze Procentującej w BNP Paribas oraz cięcia Lokaty Mobilnej w Raiffeisen Polbanku czy Lokaty Plan Depozytowy na 80 dni w Toyota Banku. Ta ostatnia instytucja zaskoczyła jednak wspólną promocją z Agorą S.A. - za założenie wspomnianej lokaty oraz półrocznego Depozytu Plus można otrzymać aż 140 zł premii, wystarczy otworzyć Konto Jedyne. Akcja trwa do 19 czerwca 2015 r.

Komentarz redakcji

Obniżki oprocentowania w maju nieco wyhamowały. W kilku bankach zmiany były dość obszerne, jednak w Idea Banku, Meritum Banku czy Toyota Banku pojawiły się dość atrakcyjne (jak na obecne warunki) oferty.

W tym podsumowaniu wyróżniamy depozyty o różnej charakterystyce, jednak trudno obiektywnie określić ich atrakcyjność i opłacalność. Potrzeby i możliwości finansowe każdego z nas są inne, a to przekłada się również na wybór konkretnych ofert.

W najbliższych miesiącach raczej nie grożą nam kolejne cięcia stóp przez Radę Polityki Pieniężnej, dlatego można się spodziewać, że banki w końcu wprowadzą do swoich ofert lepsze lokaty. Warto tu zaznaczyć, że na rynku nie brakuje dość dobrych, opłacalnych depozytów, dlatego radzimy porównywać oferty i oszczędzać już teraz.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy